http://joomlarulit.com

Головна

Logo Position

Місто

Новини

Склад ради

Документи

Жителям

Галерея

Актуально

Пошук по сайту

(04561) 5-11-73

  2 лютого Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман  відвідав з робочою поїздкою м.Богуслав, де ознайомився з роботою підприємств легкої промисловості. Супроводжували високопосадовця в. о. Голови Державної фіскальної служби України Мирослав Продан, перший заступник Міністра соціальної політики України Ольга Крентовська, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець, радники Прем’єр-міністра України, голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган, перший заступник голови Андрій Анісімов, президент-голова правління  Асоціації «Укрлегпром» Тетяна Ізовіт, директор департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації Алла Арешкович, директор департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації  Віра Рогова, , голова райдержадміністрації Ірина Старенька, заступник голови районної ради Анатолій Резніченко, міський голова Вячеслав  Дяченко та інші.

  В ході зустрічі з працівниками одного з найбільших підприємств галузі – концерну "Ярослав", Голова Уряду обговорив існуючі проблеми та перспективи подальшого зростання.

  «Українська легка промисловість - це на 23 мільярди гривень реалізованої продукції. Кожен третій виріб на експорт та кожен п'ятий на потреби української армії. Минулого року спільно з виробниками опрацювали і ухвалили важливі для галузі рішення. Тому після затяжної кризи легпром показав зростання по всій виробничій лінійці. І потенціал ще далеко не вичерпаний», – зазначив Володимир Гройсман.

  Також в уряді наголошують, що ресурси підприємств легкої промисловості треба спрямовувати на модернізацію, розвиток кадрового потенціалу та впровадження інновацій. У цьому контексті підтримка уряду — запровадження розстрочки зі сплати ПДВ на 24 місяці у разі імпорту обладнання. Порядок оформлення такої розстрочки буде винесено на найближче засідання Кабінету Міністрів.

  Глава Уряду також відвідав Богуславське вище професійне училище сфери послуг. Понад 300 учнів опановують тут 15 найбільш затребуваних професій, передусім в легкій промисловості. Училище співпрацює з майже 50 роботодавцями, тож всі випускники отримують після навчання хорошу, оплачувану роботу. Минулого року коштом державного та місцевого бюджетів тут відкрився навчально-практичний центр з професії «Кравець. Закрійник. Швачка».

  В ході спілкування з Головою уряду від жителів міста прозвучали питання щодо перспектив створення Богуславської об’єднаної територіальної громади. Володимир Гройсман в свою чергу повідомив, що проінформований про гальмування процесу створення ОТГ в Богуславському районі і доручив голові Київської ОДА Олександру Горгану взяти під свій контроль процес децентралізації в Богуславському районі.

  Також Керівник Уряду наголосив, що децентралізація влади – один з пріоритетів 2018 року. На його переконання, децентралізація сприяє фінансовому зміцненню територіальних громад. Цього року  ресурс місцевих бюджетів складе 556.1 млрд. грн, що на 15.1% більше минулого. У бюджеті передбачено спрямувати у Державний фонд регіонального розвитку в обсязі 6 млрд. грн, окрема субвенція на розвиток інфраструктури об’єднаних громад складе 1.9 млрд. грн,  цільова субвенція на соціально-економічний розвиток регіонів - 5 млрд. грн. У цьому році буде побудовано 2000 нових об’єктів у громадах – школи, дитсадочки, басейни, громадський простір. Що саме будувати будуть вирішувати самі громади, оскільки на місцях видніше, що найперше потрібно будувати та розвивати. У головному кошторисі країни на 2018 рік враховано міжбюджетні трансферти в обсязі 308.4 млрд. грн. для 1288 місцевих бюджетів (з них 665 - бюджети ОТГ), які мають взаємостосунки з Держбюджетом.

  Як приклад, доходи сільських бюджетів на 2017 рік становили – Медвинської сільської ради – 2 458,8 тис.грн., Побережківської сільської ради – 1 144,0 тис. грн., при створенні ОТГ бюджет Медвинської громади становить – 22 945,9 тис.грн.

 Цифри говорять самі за себе, а тому сподіваємося, що Богуславській об’єднаній громаді все ж бути і доручення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана буде виконано.

 

logo