http://joomlarulit.com

Головна

Logo Position

Місто

Новини

Склад ради

Документи

Жителям

Галерея

Актуально

Пошук по сайту

(04561) 5-11-73

Чи хотіли б Ви змін?

Якщо так, тоді пропонуємо Вашій увазі оновлений парк ім. Т. Г. Шевченка, що знаходиться навпроти міської ради у м. Богуслав.

Всім відомо, що парки є невід’ємною  частиною і окрасою будь-якого міста, і саме тому вкрай необхідно доглядати, а за потреби навіть проводити реконструкції з метою підвищення естетичних та оздоровчих якостей парку.

Саме з метою підвищення благоустрою історичної частини нашого мальовничого міста виникла ідея щодо реконструкції парку ім. Т. Г. Шевченка.

В основі ідеї лежить часткова ландшафтна реконструкція парку із збереженням функціонального змісту, часткове доповнення планувальної основи у вигляді допланування дорожньо-стежкової мережі з метою збільшення територїї, що підлягає  транзитній функції.

Отже, пропонуємо:

  • Проведення санітарних рубок з метою поліпшення санітарного стану насаджень, також заміна вимираючих чи всохаючих видів на більш декоративні;
  • В місцях пошкодження дорожньо-стежкової мережі за необхідності провести поточний ремонт;
  • Заміна всіх малих архітектурних форм на більш декоративні (паркові лави, урни, ліхтарі);
  • Ремонт електромережі із збільшенням числа ліхтарів;
  • Повна реконструкція та планування головних садово-паркових елементів парку, а саме – зелених насаджень. Планування клумб, рокарію, живоплоту, газону, ;
  • Встановлення стенду з історичними відомостями про парк.

    На 3D-плані парку з центрального входу Ви можете побачити, що планується реконструкція клумб.

Клумба №1 і №2 (біля центрального входу і пам’ятника Т.Г. Шевченку)

    Ціль – практичність та невибагливість у постійному догляді, тому для посадки плануємо використати лілійник гібридний в асортименті, та лаванда вузьколиста.

    Ці рослини садимо в грунт, зверху стелимо агроволокно (для неможливості проростання бур’янів) і для більшої декоративності зверху стелимо шар червоної мульчі.

        В модульних квітниках з входу – хризантема садова, біля пам’ятника – міскантус китайський.

       Рокарій планується створити як ландшафтний акцент парку – на газоні зліва від входу. Рокарієм називається клумба з використанням каменю.

       Асортимент рослин : міскантус китайський, флокс шиловидний, гейхера, самшит вічнозелений, спірея японська, ялівець віргінський, хоста в асорт., лаванда вузьколиста, форзиція середня, троянда садова.

           Нижче, з боку банку, планується встановлення ярусного модульного квітника між парковими лавами. Саме в цей квітник планується посадка декоративних видів хости. За рахунок великих декоративних листків і ярусності квітника хоста може давати вигляд «зеленого водоспаду».

        Також на газоні з правого боку від пам’ятника планується обрамлення  газону фігурними квітниками з використанням хости, астильби, туї західної, самшиту вічнозеленого, спіреї японської, лілійника та міскантусу.

           Вище від центрального входу в парк також планується заміна паркової лави на більш зручну і декоративну і встановлення стенду з історичною відомістю про парк.

        Вздовж проїжджої частини з боку міської ради планується влаштування живоплоту з самшиту вічнозеленого, а з боку ринку висадити рядовою посадкою тую західну для ізоляції від потоку транспорту і людей. Біля пам’ятника з боків також рядовою посадкою висадити форзицію європейську – надзвичайно декоративний кущ за рахунок яскраво-жовтого кольору. І цвіте він ранньою весною, один з найперших.

           Щодо дорожньо-стежкової мережі, планується влаштування додаткової доріжки із «карманами» для встановлення паркових лав. Між  лав залишити місце для посадки кущів бузку.

         Як висновок можна зазначити, що враховуючи всі вищесказані планування можливо домогтися збільшення декоративності парку, збільшення транзитної зони, що визначається більшою траєкторією руху відвідувачів парку. Збільшення кількості паркових лав та урн, поліпшення освітлення парку в нічні години. Поліпшення санітарного стану насаджень, що веде за собою підвищення оздоровчої функції парку.  Встановлення стенду для підвищення обізнаності населення про історію виникнення і планування парку.

Чекаємо ваших обговорень та пропозицій щодо облаштування парку.

КП БМР «Богуславблагоустрій»

logo