http://joomlarulit.com

Головна

Logo Position

Місто

Новини

Склад ради

Документи

Жителям

Галерея

Повідомлення

Пошук по сайту

(04561) 5-11-73

ДНЯМИ ВИПОВНЮЄТЬСЯ ЧВЕРТЬ СТОЛІТТЯ, ЯК ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ УХВАЛИЛА ЗАКОН «ПРО СЛУЖБУ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ». НАПЕРЕДОДНІ ЮВІЛЕЙНОЇ ДАТИ «ВЕЧІРКА» (видання "Вечірній Київ") СПІЛКУВАЛАСЯ З НАЧАЛЬНИКОМ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ СБУ У КИЄВІ ТА КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ СТЕПАНОМ ГРЕЩУКОМ 

- Степане Степановичу, напевне, не всі кияни знають про поточну діяльність СБУ. Відкрийте завісу таємності та розкажіть, будь ласка, про щоденну роботу основних структурних підрозділів управління.

- Щодо напрямків роботи немає жодних таємниць. У полі зору нашої служби - всі найактуальніші питання національної безпеки. А основа тут - контррозвідка. Вона потребує не лише грунтовної спеціальної підготовки, глибоких знань і великого досвіду, але й покликана здійснювати попереджувальні профілактичні заходи, захищаючи законні інтереси держави та права громадян від розвідувально-підривної діяльності іноземних спеціальних служб.

- Що в цій діяльності є ключовим чи визначальним?

- Звісно, ефективна інформаційно - аналітична робота, захист державного суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності, економічного, науково-технічного і оборонного потенціалу України. Крім того, до завдань Служби безпеки України також входить попередження, виявлення, припинення тероризму, корупції та організованої злочинної діяльності у сфері управління та економіки. У Києві, як у відомчому епіцентрі країни, чотирьохмільйонному мегаполісі таких загроз більше, ніж деінде. Тут важливо подбати про надійну інформаційну безпеку, швидко і грамотно діяти для сприяння керівництву держави в реалізації тих чи інших завдань зовнішньої та внутрішньої політики.

- Про які конкретні завдання йдеться?

- Насамперед, протистояння російським спецслужбам, активна протидія їхнім спеціальним інформаційним операціям... Про такі ворожі дії в різних точках світу ми зараз часто чуємо, спостерігаємо у всіх засобах масової інформації, як вітчизняних так і зарубіжних.

Сучасні технології допомагають нам у роботі. І ми повинні вміло ними скористатися. Всюди, як раніше казали, зараз відчувається «рука Москви». Тож наше управління має великий обсяг завдань, які ми вирішуємо тут, у центральній частині України. Мусимо протидіяти цим інформаційним акціям і всіляко нівелювати наслідки такої відверто ворожої політики і підривної діяльності.

Ми повинні вчасно виявляти цілі агентурні мережі, окремих агентів, які отримують завдання від іноземних спецслужб і працюють не на користь України. Адже ними можуть виявитися будь-хто незалежно від віку, посади, соціального статусу. Викриття ворожих найманців, зрозуміло, здійснюємо з великою конспірацією. Ця робота дуже непроста, але ми мусимо її виконувати...

- ...У співпраці з громадянським суспільством?

- Так, безумовно. Кияни у світлі останніх подій повинні чітко розуміти, з якою ворожою силою нам доводиться сьогодні боротися. А відтак підставляти своє плече, всіляко допомагати один одному в цій запеклій боротьбі. Ми повинні бути основою збереження України. Найціннішого, що в нас є. На цьому тлі решта питань відходять на другий план.

- Чи можете навести конкретні факти викриття останніх років?

- За останні роки ми набули неабиякого практичного досвіду.

Успішно працюємо у багатьох напрямках протидії різним злодіянням, які відносяться до сфери національної безпеки України.

Не буду хвалитися, але здобутки є. Наприклад, результатом довготривалих напрацювань є затримання колишнього директора ПрАТ «Компанія Київенергохолдинг». Службові особи цього товариства здійснили відчуження понад 12% пакета акцій ПАТ «Київенерго» через офшори. Власності територіальної громади міста Києва завдано збитків майже на 80 мільйонів гривень. За місцем проживання підозрюваного було вилучено значну суму грошових коштів, годинник від Президента РФ Володимира Путіна та листівки антиукраїнської Громадської організації «Інші». Вдалося з’ясувати, що колишній очільник підприємства спланував втечу на тимчасово окуповані території, подавши заявку на надання йому відповідного дозволу. Сьогодні триває слідство.

- А які саме злочини вдалося припинити в Києві нинішнього року?

- У січні співробітники СБУ, спільно з митниками та прикордонниками, попередили контрабанду зброї через аеропорт «Київ». Правоохоронці виявили... сімнадцять ящиків без будь-яких супровідних документів у літаку, який летів до однієї з країн Близького Сходу. Під час огляду вантажу співробітники служби виявили комплектуючі до протитанкового керованого ракетного комплексу «Фагот» та військових літаків.

У нашому активі - припинення діяльності у столиці потужного наркоугруповання, учасники якого контрабандою завозили кокаїн та психотропи з однієї із країн Євросоюзу.

Викрито і злочинну діяльність організованої групи осіб, очолюваної громадянином Російської Федерації, які організували лабораторію з виготовлення особливо небезпечного наркотичного засобу та налагодили розгалужену мережу його збуту на території Київської, Одеської та Запорізької областей.

В лютому в Києві припинено діяльність конвертаційного центру зі щомісячним обігом у 700 мільйонів гривень.

- Чи є приклади загрози національній безпеці України з ідеологічним підтекстом?

- Нещодавно викрито протиправну діяльність групи осіб, які організували трансляцію заборонених російських пропагандистських телеканалів. Зловмисниками виявилися громадяни Росії, Казахстану, наші співвітчизники. Підчас обшуку на території режимно-секретних об’єктів одного з науково-дослідних інститутів у Святошинському районі було вилучено фінансові документи та технічне оснащення, що підтверджують протиправну діяльність. Наразі припинено трансляцію 76 російських телеканалів, заборонених до показу чинним законодавством України.

* * *

З цієї годинної розмови «Вечірка» дізналася чимало цікавого. Місто Київ як столиця, де розміщені центральні органи державної влади, має особливе значення у системі забезпечення національної безпеки держави.

Керівник Головного управління СБУ Степан Грещук не приховує, що його підлеглі часто звертаються по допомогу до представників центральних та місцевих державних установ, органів місцевого самоврядування, до пересічних киян. Передусім, у справі протидії діяльності іноземних структур, які намагаються «подружитися» з надто довірливими громадянами. Ретельно вивчають інформаційний вплив на них, фіксують випадки намагань залучення їх до протиправної антидержавної діяльності. Ясна річ, з метою попередження таких негативних фактів та недопущення можливості стати на цей слизький шлях.


Джерело: Вечірній Київ | 23 березня 2017 року | №11 (19245)

logo