http://joomlarulit.com

Головна

Logo Position

Місто

Новини

Склад ради

Документи

Жителям

Галерея

Актуально

Пошук по сайту

(04561) 5-11-73

      З настанням літа відпочинок на воді стає все більш популярною розвагою для дітей та дорослих. Проте варто завжди пам’ятати принцип «безпека – понад усе», тому Богуславська міська рада нагадує

Основні правила безпечної поведінки на воді та біля води: 

 1.  Не переоцінюйте своїх сил. Не нехтуйте засобами перестороги (буйки, сітки, перегородки, попереджувальні знаки). Не запливайте без страхування далеко від берега, на швидку течію, небезпечні місця, хоч як би ви добре не плавали. Запливши далеко від берега, людина стомлюється, її охоплює паніка. Буває, вона навіть втрачає свідомість від переляку.
 2. Ні в якому разі не плавайте на шляху руху катерів, човнів і т.п.
 3. Ніколи не входьте у воду стрибком із берега, якщо ви заздалегідь не пересвідчились, що вода у цьому місці достатньо глибока і в ній немає твердих предметів. Дітям, як і дорослим, купатись можна тільки у спеціально відведених місцях – пляжах, де немає ям та водоворотів.
 4. Не пустуйте на воді. Нічого доброго немає в нерозумних „жартах”, коли переважно підлітки притоплюють силоміць один одного. Такі розваги нерідко закінчуються трагічно.
 5. Перед входом у воду розігрійтесь вправами на суші. Однак пам’ятайте, що у воду входити сп’янілим і надто розпашілим не можна, в таких випадках потрібно трохи охолонути та заспокоїтись.
 6. Не купайтесь і не плавайте одразу після вживання їжі. Це можна робити лише через дві години.
 7. Категорично забороняється входити у воду як дорослим, так і підліткам після вживання алкогольних напоїв. Дуже часто вони тонуть, втрачаючи самоконтроль.
 8. Якщо, перебуваючи у воді, ви відчуваєте озноб, вийдіть із води, обітріться, розігрійте себе вправами на суші.
 9. Ніколи не плавайте при недугах, навіть найлегших.
 10. Під час купання пильнуйте, по можливості, за тим, що роблять ваші товариші і, в разі необхідності, надавайте їм посильну допомогу.
 11. Ніколи не „розігруйте” товаришів, вдаючи, ніби ви захлинулися і тонете.
 12. Ніколи не купайтеся наодинці. На березі хтось повинен стежити за вами.
 13. Небезпечно також пірнати на значну глибину без акваланга. Нестача кисню викликає втрату свідомості. Ризикують і ті, хто користується несправним підводним обладнанням.
 14. Якщо діти забажали покататися на човні, необхідно переконатися в його справності і з’ясувати, чи є в ньому рятувальні засоби. Під час таких прогулянок рекомендуємо суворо дотримуватись правил поведінки у човні.
 15. Якщо ви вирішили відпочити біля води, то повинні розумно дозувати сонячні ванни. Це дозволить уникнути перегрівання тіла.
 16. Вкрай важливо пильнувати дітей, бути поруч навіть тоді, коли здається, що вони впевнено почуваються себе на воді. Формула безпеки, яку слід пам'ятати – відстань у два кроки і не більше, щоб без зусиль дістатися дитини рукою.

      Це тільки у фільмах потопельник кричить про допомогу, помітно борсається у воді, часто занурюється і виринає з купи хвиль, щоб вхопити повітря. Насправді ж у реальному житті люди, як правило, тонуть без криків, раптово та непомітно, навіть коли поруч десятки відпочивальників. Експерти стверджують, що дитина запросто може піти безслідно під воду всього лиш за декілька секунд.

Підставою для занепокоєння є такі випадки:

 • рот дитини знаходиться на рівні поверхні води або то трохи нижче, то вище її поверхні, подихи різкі і неглибокі;
 • голова відкинута назад, людина намагається силою втриматися на поверхні води, рухи її хаотичні і панічні;
 • очі закриті чи відкриті, але її погляд не зосереджений, "скляний".

       Найголовніше –  у басейні, на озері, річці, морі чи іншій водоймі – дорослий неодмінно повинен бути поруч!

      Ми бажаємо вам, щоб біда обходила вас стороною і ніякі неприємності не могли зіпсуватися ваш літній відпочинок! Бережіть себе і своїх рідних!

fadeb285bd881465f6fc99ad652e3ebcef702cb9

logo